Vizita në KEK-Termocentrali B

  Mbështetur në Kërkesën e Fakultetit ton dhe me lejimin e drejtueseve të Sektorit për resurse njerëzore të KEK-ut, të premten, më 03.05.2019, nga studentët e vitit III, programi i Termoenergjetikës dhe termoteknikës, është realizuar një vizitë pune në Termocentralin Kosova B.
  Studentët u pranuan dhe u udhëhoqën sipas Rregullave të Kompanisë. Drejtuesit e resurseve njerëzore dhe ata profesional të KEK-ut, zotërinjtë Izet Hoti, Rmadan Ahmeti dhe Xhemajl Gërguri me përkushtim dhanë sqarimet e nevojshme për pjesë të veçanta të bllokut energjetikë. Përpos sqarimeve të përgjithshme lidhur me proceset teknologjike të Kompleksit energjetik, studentët patën rastin të vizitojnë edhe reparte të veçanta, si hapësirën e turbinave, dhomën komanduese, kaldajat, etj.
  E veçantë e vizitës ishte se studentët patën rastin ta shohin një turbinë të hapur, e cila ishte në procedurë riparimi.

  Prof. Dr. Xhemajl Fejzullahu

  Disa Foto gjatë vizites:

               


Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
2728 293012 3
45 678910
11 1213 14151617
181920 21222324
25262728293031
1234567