Njoftim nga QZHK - Ditët e Orientimit

  Të nderuar brucoshë, Mirë se erdhët në Universitetin e Prishtinës!
  Qendra për Zhvillim të Karrierës (QZhK) e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” organizon për ju aktivitetin “Ditët e Orientimit”. Na vizitoni për tu informuar më detajisht rreth shërbimeve tona dhe trajnimeve, kurseve, seminareve, bursave, studimeve jashtë vendit, etj. që ofrohen nga Universiteti i Prishtinës për ju.
   
  Agjenda e prezantimeve:
   
  21 tetor 2013 (13:30 – 14:30) - Rëndësia e shërbimeve të karrierës për studentët 
   (e hënë) (14:35 – 15:30) - Termet e reja ne botën e studimeve
   
  22 tetor 2013 (13:30 – 14:30) - Rëndësia e shërbimeve të karrierës për studentët 
   (e martë) (14:35 – 15:30) - Kriteret e tregut të punës
   
  23 tetor 2013 (13:30 – 14:30) - Rëndësia e shërbimeve të karrierës për studentët 
   (e mërkurë) (14:35 – 15:30) - Bursat studimore për ju!
   
  24 tetor 2013 (13:30 – 14:30) - Rëndësia e shërbimeve të karrierës për studentët 
   (e enjte) (14:35 – 15:30) - Qasja në shërbimet online të UP-së
   
  25 tetor 2013 (13:30 – 14:30) - Rëndësia e shërbimeve të karrierës për studentët 
   (e premte) (14:35 – 15:30) - Zyret vendore dhe ndërkombëtare që ofrojnë shërbime  për ju.
   
  Të gjitha prezantimet mbahen në zyrën e Qendrës për Zhvillim të Karrierës që gjendet në katin I të Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare ( te sallat e leximit). Ju mirëpresim!
   
  Email: [email protected]
  Tel: 038/ 248 - 926

   

Arkiva e lajmeve

«janar»
MaEnPrShDi
28293031123
4 567 8910
11 12 1314151617
18192021222324
25262728293031
1234567