Njoftim nga Federata e Sporteve Universitare të Kosovës

    Njoftim nga Federata e Sporteve Universitare të Kosovës Federata e Sporteve Universitare të Kosovës po starton me Ligat Universitare për të gjithë studentët / studentet.

    Ligat Universitare këtë vit do të organizohen në këto tri sporte: futsal për meshkujt, volejboll për vajzat, dhe ping - pong për të dyja gjinitë.

    Organizimi i garave në këto sporte do të zgjas 3 muaj. Ekipet fituese dhe vendet e dyta nga këto tri sporte do të jenë pjesëmarrëse në finalet kombëtare në Shqipëri, me 7 - 11 qershor 2020.

    Ftoheni që të formoni ekipin/ekipet në këto sporte. Koha e paraqitjes së ekipeve është 10 ditë, respektivisht deri më 27 shkurt 2020. Paraqitja e ekipit pjesëmarrës duhet të bëhet përmes emailit në [email protected]

    Në linkun në vijim mund të gjeni aplikimin për ekipet pjesëmarrëse të këtyre ligave: https://fsunk-kos.org/


Arkiva e lajmeve

«nëntor»
MaEnPrShDi
26 27 28 29 30311
2 34 5 678
910 11 12 131415
161718 19202122
2324 2526272829
30123456