Njoftim mbi konkursin e shpallur për angazhim të personelit Akademik

    Në bazë të konkursit të shpallur nga UP me dt.09.06.2015, për angazhim me honorar të personelit mësimor për vitin akademik 2015/16, dhe rekomandimeve nga Komisioni Recenzues ju publikojmë:

    Lista e kandidatëve të propozuar për angazhim me honorar në FIM:

    1.Një asistent për lëndët:
    1.Përpunimi me prerje, 2. Përpunimi me prerje I, 3. Përpunimi me prerje II 4. Shkenca e materialeve, 5.Eksploatimi dhe mirëmbajtja e makinave, 6.Përpunueshmëria e metaleve, 7.Metodat jokonvencionale të përpunimit,8.Pajisjet nihmëse, 9.Makinat matalprerëse

    Të paraqitur:Samedin Krrabaj, Kaltrinë Jakupi.
    Komisioni propozon: Master- Kaltrinë Jakupi

    2.Një asistent për lëndët:

    1.Mbrojtja nga korrozioni, 2. Automatizimi i prodhimtarisë 3.Projektimi i fabrikave, 4.Sistemet digjitale. 5.Materialet mekanike

    Të paraqitur: Arsim Rashiti, Driton Hyseni, Samedin Krrabaj.
    Komisioni propozon: Mr.Driton Hyseni

    3.Një asistent për lëndën:

    1.Fizikë

    Të paraqitur: Mihride Hyseni, Fetah Krasniqi, Isuf Morina, Ylber Ukshini.
    Komisioni propozon: Mihride Hyseni

    4.Një asistent për lëndët:
    1.Matematika I
    2.Matematika II

    Të paraqitur: Fatime Gashi, Aferdita Kastrati
    Komisioni propozon: Afërdita Kastrati


    5.Një asistent për lëndët:
    1.Mekanika teknike I
    2.Rrezistenca e materialeve

    Të paraqitur: Valdrin Krasniqi, Drita Lokaj
    Komisioni propozon sipas renditjes: 1. Valdrin Krasniqi, 2. Drita Lokaj

    6.Një asistent për lëndët:
    1. Detalet e makinave 2.Vizatimi me kompjuter3. Triobologjia e konstruksioneve makinerike
    4.Konstruktimi ekologjik.

    Të paraqitur: Riad Morina
    Komisioni propozon: Master - Riad Morina

    7.Një asistent për lëndët:

    1.Projektimi i komunikacionit2.Kapaciteti i infrastrukturës rrugore3.Teoria e qarkullimit në komunikacion

    Të paraqitur: Gëzim Hoxha, Besim Ibrahimi
    Komisioni propozon: Master- Gëzim Hoxha

    8.Një asistent për lëndet:
    1.Hidraulika dhe termodinamika

    Të paraqitur:Korab Krasniqi, Arbnor Morina,Albert Bylykbashi,Fisnik Osmani
    Komisioni propozon: Master – Fisnik Osmani

    9. Tre asistent për lëndët:
    1.Grafika inxhinierike, 2.Informatikë dhe programim, 3.Vizatim me kompjuter.

    Të paraqitur:Bukurije Ibrahimi,Dhuratë Hyseni, Gazmend Krasniqi,Valdrin Krasniqi, Valerie Bojku,Visar Baxhuku
    Komisioni propozon: 1. Master-Valerie Bojku, 2. Master Gazmend Krasniqi, 3. Visar Baxhuku, dhe 4. Master –Valdrin Krasniqi

    10.Një asistent për lëndët:
    1.Ekonomia energjetike,2.Modelimi i rrymimit të fluideve,3.Operacionet mekanike dhe hidraulike.

    Të paraqitur: Bedri Dragusha, Arbnor Morina, Albert Bylykbashi, Korab Krasniqi
    Komisioni propozon: Master Arbnor Morina.

    11. Një asistent për lëndët:
    1.Dinamika e proceseve, 2 Termofikimi i rrjeteve termike

    Të paraqitur: Korab Krasniqi, Arbnor Morina, Albert Bylykbashi
    Komisioni propozon: Master-Korab Krasniqi


    Kandidatët e paknaqur mund të paraqesin ankesë duke filluar nga data 26.06.2015 deri më 02.07.2015.

    Raportet e komisioneve komplet.




Arkiva e lajmeve

«mars»
MaEnPrShDi
22 232425262728
12 34 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234