Njoftim - LIMAK/ASI - Apliko tani

  Njoftim - LIMAK/ASI - Apliko tani Periudha e Aplikimit ka filluar! Apliko tani deri më 1 Mars 2018

  Klikoni këtu dhe plotësoni formën e aplikimit për Limak ASI dhe filloni rrugëtimin tuaj në fushën e shërbimeve të Aeroportit, ose edhe vizitoni vegzën në vijim: http://apply.limakasi.com/

  Kush mund të aplikojë?

  Studentët që janë në vitin e fundit të ligjeratave të këtyre fakulteteve të Universitetit të Prishtinës:

  - Fakulteti Ekonomik

  - Fakulteti Juridik

  - Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike

  - Fakulteti i Shkencave Matematikë – Natyrore

  - Fakulteti i Inxhinierisë Mekanike

  Pse të aplikoni?

  Limak ASI paraqet mundësinë më të mirë për zhvillim të mëtutjeshëm profesional dhe akademik në fushën e shërbimeve të aeroportit. Programi ofronë mundësinë e pajisjes certifikatë në shërbime të aeroportit, e vlefshme në të gjitha shtetet Evropiane. Pas trajnimit, studentët vazhdojnë praktikën tre mujore në Aeroportin e Prishtinës dhe më të mirëve u mundësohet punësim. Gjatë programit, studentët marrin pjesë në një numër vizitash studimore në vend dhe jashtë.

  Cka nevojitet për aplikim?


  - Plotësimi i formës së aplikimit online;

  - Kopje e skanuar e transkriptës së notave;

  - Kopje e skanuar e IDsë së Universitetit;

  *Luteni të keni parasysh që vetë fajlla në formatin 'pdf' mund të ngarkohen gjatë aplikimit.

  Pas aplikimit?

  Studentët më të mirë marrin pjesë në testin e gjuhës angleze dhe atë të njohurive të përgjithshme, më 11 Mars 2018.


Arkiva e lajmeve

«korrik»
MaEnPrShDi
2526 27 2829301
2345678
9101112131415
16 171819202122
23242526272829
303112345