NJOFTIM: UP-JA MBANË LIGJËRATË INFORMUESE RRETH COVID-19 (KORONAVIRUSI I RI 2019)

  Njoftoheni se Fakulteti i Mjekësisë i UP-së do të mbajë ligjëratë informuese rreth COVID-19 (Koronavirusi i ri 2019), përkatësisht mbi mënyrat e mbartjes dhe parandalimit të infeksionit me SARS-CoV-2.

  Ligjërata do të mbahet nesër, data 11 mars 2020, në ora 11:00, në Amfiteatrin e Bibliotekës Universitare (Administrata Qendrore e UP-së).
  Për shkak të rekomandimeve për evitim të tubimeve, UP-ja do të transmetojë ligjëratën edhe drejtpërdrejtë në llogarinë zyrtare të UP-së në Facebook: www.facebook.com/UniversitetiPrishtines

  Kjo ligjëratë mbahet nga ass. dr. Xhevat Jakupi, dr. sci, drejtor i Departamentit të Mikrobiologjisë në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

  Të bashkangjitur e gjeni një fletushkë informuese të përgatitur nga Fakulteti i Mjekësisë i UP-së, mbi COVID-19 dhe masat parandaluese të infeksionit.

  Të bashkangjitur e gjeni një fletushkë informuese të përgatitur nga Fakulteti i Mjekësisë i UP-së, mbi COVID-19 dhe masat parandaluese të infeksionit.


Arkiva e lajmeve

«nëntor»
MaEnPrShDi
26 27 28 29 30311
2 34 5 678
910 11 12 131415
161718 19202122
2324 2526272829
30123456