NJOFTIM: FTESË PËR PJESËMARRJE NË PANAIRIN E EDUKIMIT "STUDIONI NË FRANCË"

  Të nderuar studentë, të diplomuar dhe staf akademik,
  Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina“ ka nderin t’ju ftojë që të merrni pjesë në edicionin e 2-të të Panairit të Edukimit "Studioni në Francë" 2019. 


  Panairi organizohet me datë 30 tetor 2019 (e mërkurë, nga ora: 09:00 - 17:00 dhe do të mbahet në Hollin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës "Pjetër Bogdani".

  Zbuloni mundësitë e studimit në Francë!

  Nëse planifikoni për të të studiuar jashtë vendit, bashkohuni me ne në edicionin e dytë të Panairit të Edukimit. Njoftohuni me Universitete Frankfone, programet e studimit në gjuhën frenge dhe atë angleze në shkallet: BA, MA dhe PhD, dhe zbuloni pse Franca është një nga destinacionet më të njohura të studimit jashtë vendit!

  Datë: 30 tetor 2019
  Ora: 09:00 – 17:00
  Lokacioni: Holli Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani”

  Vizitoni Panairin e Edukimit “Studioni në Francë" dhe planifikoni studimet tuaja të arsimit të lartë në Francë. Ju do të keni mundësi të flisni me përfaqësues nga institucione frankofone pjesëmarrëse, të cilat do të ndajnë përvojën e tyre dhe do t’ju ofrojnë informata të vlefshme.

  ***
  Pjesëmarrësit

  1.Université Lumière Lyon 2
  2.Ecole Normale Supérieure
  3.Université de Technologie et de Sciences Appliquées Libano-Française
  4.Ecole informatique EPITECH
  5.IUT Montpellier Sète
  6.L’institut national des sciences appliquées de Rouen (INSA Rouen)
  7.Université Claude Bernard Lyon 1
  8.Sciences-Po Paris
  9.Programme francophone Science politique, Nouvelle Université Bulgare
  10.ESFAM
  11.Agence universitaire de la Francophonie/ Centre universitaire Francophone
  12.Agence Erasmus + France,
  13.Alliance Française de Pristina/Espace Campus France,
  14.Erasmus + Kosovo,
  15.Young Cell Scheme.
  16.Biblioteka Kombëtare e Kosovës « Pjetër Bogdani »
  17.American Corner Pristina
  18.Zyra për Marrëdhënie me Jashtë - Universiteti i Prishtinës « Hasan Prishtina »
  19.Qendra për Zhvillim të Karrierës  - Universiteti i Prishtinës « Hasan Prishtina »
  20.AlumniUP

  Ejani dhe zbuloni programet e tyre mësimore, shkëmbimin dhe mundësitë e bursave,  nga ora 09:00 deri në ora 17:00.

  Ju mirëpresim! 


Arkiva e lajmeve

«nëntor»
MaEnPrShDi
26 27 28 29 30311
2 34 5 678
910 11 12 131415
161718 19202122
2324 2526272829
30123456