FTESË

  Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit, në bashkëpunim me Agjencionin  Japonez për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA), është duke e  zhvilluar  Projektin “Zhvillimi i Kapaciteteve për Kontrollin e Ndotjes së Ajrit në Republikën e Kosovës”.

  Për studentët, personelin akademik dhe palët e interesuara është planifikuar mbajtja e një ligjërate për emisionet nga automjetet, e cila përfshinë:

  · Njoftim lidhur me përmbajtjen e projektit,
  · Metoda e kalkulimit të emisioneve nga automjetet, dhe
  · Rezultatet nga inventari i emisioneve.

  Ftoheni  të merrni pjesë në ligjëratën, e cila mbahet me datën 27.02.2020, në ora 14:00, në Amfiteatrin A-414, FIM/UP.

   
  Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit
  Agjencioni  Japonez për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA)

  Ligjeratën e prezentuar nga ekspertet e JICA-s mund ta shkarkoni këtu
Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
2728 293012 3
45 678910
11 1213 14151617
181920 21222324
25262728293031
1234567