Asistenti i FIM Gëzim Hoxha mbron me sukses doktoraturën në Fakultetin e Shkencave Teknike në Universitetin Politeknik të Tiranës, drejtimi Trafik dhe Transport - Tiranë

  Sot me datë 20.12.2019, Fakultetit të Inxhinierisë Mekanike, ju shtua edhe një Doktor i Shkencave Teknike, nga fusha e Trafikut dhe Transportit, Dr.sc. Gëzim Hoxha.
  Gëzimi mbrojti me sukses dhe vlerësim maksimal tezën e Disertacionit “Identifikimi i faktorëve relevant dhe formulimi i modelit për caktimin e shpejtësisë së goditjes së automjetit në këmbësorë sipas gjatësisë së hedhjes së këmbësorit”, pranë UPT/FIM në Tiranë, me udhëheqës shkencor, para komisionit me përbërje:
  • Prof.asoc.Dr.Mimoza Cukalla,
  • Prof.Asoc. Dr. Odhise Koça,
  • Prof. Asoc. Dr. Miranda Kullolli,
  • Prof.Dr. Ahmet Shala,
  • Prof. Dr. Ramë Likaj,
  • Prof. Dr. Mirlind Bruçi.
  Falënderojmë, Stafin e FIM në Tiranë dhe Dekanin, Akademik Jorgaq Kaçani, për bashkëpunimin e shkëlqyer me FIM të UPHP.
Arkiva e lajmeve

«gusht»
MaEnPrShDi
272829303112
345 6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456