Vizitë studimore

    Në kuadër  të lëndës “Sistemet integrale dhe intermodale” studentët e vitit të tretë të nivelit Bachelor nga drejtimi Komunikacion dhe transport së bashku me profesorët Prof. Dr. Ilir DOÇI dhe Prof. Ass. Dr. Shpetim LAJQI realizuan një vizitë profesionale në Fabrikën e drurit “ELNOR” dhe Fabrikën “Birra Prishtina” në Lipjan.

    Përmes kësaj vizite studentët kishin mundësi te shihnin nga afër proceset e tërësishme transportuese. Duke filluar nga amblazhimi i mallrave, pastaj vendosja e tyre nëpër paleta. Me c’rast u pa formimi i njësisë ngarkuese. Pastaj ngarkimi i mallit në mjetet transportuese me mekanizmat adekuat për ngarkim/shkarkim të mallit.
    Gjithashtu përmes kësaj vizite studentët patën mundësi të shikonin edhe dokumentet e nevojshme për realizimin e transportit të mallrave qoftë vendor dhe ndërkombëtarë.
     


Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
3012 3 456
78910 111213
14 1516 17181920
21222324252627
28293031123
45678910