Projekti “Autotronic DP” i financuar nga HERAS

    Studentet e Fakultetit të Inxhinierisë Mekanike, të nivelit Bachelor, drejtimi Mekatronikë, me datën 06.06.2018, prezentuan para përfaqesuesëve të HERAS  (Higher Education, Research and Applied Science), projektin “Autotronic DP” (karroca elektike për përsona të hendikepuar). Projekti po realizohet në kuadër të lëndës “Mekatronika e Automjeteve” nën përkujdesin e profesorit të lëndës Prof. Ass. Dr. Shpetim Lajqi,.
    Grupi i studenteve për ketë projekt udhëhiqet nga Agon Haziri dhe janë përfitues të grantit që është ndarë nga HERAS-i. Në kuadër të punëtorisë të organizuar nga HERAS-i është prezantuan projekti dhe i cili është vlersuar lartë nga organizatorët e punëtorisë. Grupi përbehët nga 5 student: Agon Haziri, Arta Berisha, Lorik Gara, Adem Bacaj, Muhamet Lezi.
    Studentët dhe profesori i lëndës “Mekatronika e Automjeteve” e falënderojnë shumë HERAS-in që ka shprehur gadishmerinë për ta zhvilluar këtë projekt në Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike.

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
28 29 3031 123
4 567 8910
1112 13 14151617
18 192021222324
2526272829301
2345678