NJOFTIM-HAPJA E SEMS-it për regjistrimin e semestrave

    Njoftohen të gjitha njësitë akademike se që nga sot datë 06.4.2017 deri më 14.4.2017, për të gjitha njësitë akademike në tri nivelet e studimeve vazhdohet e drejta e regjistrimit të semestrave Dimëror dhe Veror për vitin akademik 2016/17.

    Arsyet e shtyerjes janë kërkesat e një grupi të madh të studentëve të cilët nuk po mund ti paraqesin provimet në afatin e Prillit dhe si zakonisht arsyetohen se nuk e kanë parë njoftimin.

    Përjashtim  nga paragrafi 1 kjo e drejtë nuk do të vlejë për studentët e vitit të parë (BA) të pranuar në vitin akademik 2016/17, e të cilët nuk janë regjsitruar në afatet e parapara me njoftimet e mëhershme dhe të cilët janë zëvendësuar me kandidatë të radhës.

    Nëse studentët kanë obligime të papaguara të vitit akademik 2015/16, paraprakisht duhet ti shlyejnë ato obligime dhe ta regjistrojnë edhe vitin akademik 2016/17.


Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
3012 3 456
78910 111213
14 1516 17181920
21222324252627
28293031123
45678910